26 czerwca 2013

Miłość i świat, czyli rozrywkowe oblicze Witolda. Piosenki Derwida w Katowicach

W czerwcu nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukazały się „Piosenki taneczne” Witolda Lutosławskiego, które napisał pod pseudonimem Derwid.
7 lipca będzie okazja do posłuchania ich w wykonaniu Marty Saciuk i Przemysława Brannego z akompaniamentem fortepianowym Konrada Mastyło.
Koncert rozpocznie się o godz. 11:00 w Parku Kościuszki w Katowicach. Wydarzenie to wpisuje się w cykl Koncertów Promenadowych „Od Bacha do Beatlesów” organizowanych przez Centrum Kultury Katowice.
Wstęp wolny.

W programie znajdą się następujące utwory:
Plamy na słońcu
Na co czekasz
I cóż to teraz będzie
Z lat dziecinnych
Miłość i świat
Nie oczekuję dziś nikogo
Serce na wietrze
Filipince nudno
Tylko to słowo
Warszawski dorożkarz
Cyrk jedzie
Zielony berecik
Milczące serce
Szczęśliwy traf.

Koncert stanowi świetną okazję do zapoznania się ze znakomitym dorobkiem utworów rozrywkowych autorstwa Witolda Lutosławskiego, a które w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia  wykonywały gwiazdy estrady takie jak: Violetta Villas, Rena Rolska, Ludmiła Jakubczak, Mieczysław Fogg czy Kalina Jędrusik.

Utwory te to przeważnie foxtroty, tanga, slowfoksy i walczyki, napisane do wierszy autorstwa Jerzego Millera, Tadeusza Urgacza, Artura Międzyrzeckiego i innych poetów.

Fortepian na koncert dostarczy firma Yamaha.

Uwaga! W razie niepogody koncerty odbędą się w sali 211 Centrum Kultury Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2 z 30 minutowym opóźnieniem.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz