22 kwietnia 2012

Promocje, promocje...

Przeglądając nowe promocje na merlinie trafiłem na kilka perełek w znakomitych wręcz cenach (większość płyt przecenione z 64 złotych na 30, 40 zł). Chciałbym przedstawić kilka z nich, a ponieważ nie lubię rozgraniczać gatunków, to wkradło się trochę bałaganu...

 Gabor. Cóż chyba jeden z lepszych obecnie trębaczy. Piękne brzmienie, dobra technika jakimi dysponuje dają chyba najlepszą gwarancję wielkiego, artystycznego przeżycia. Warto posłuchać jak Boldoczki gra Bacha, Haendla i Telemanna- tym bardziej, iż niedługo będzie on występował w Poznaniu.(Cena 69,49 46,99)                                                                          
 
Cena (69,49 46,99)
Nieśmierteli... Pamiętam, kiedy po raz pierwszy oglądałem ten film. Muzyka, przesłanie i niesamowita scena, kiedy podczas soulowego kazania pastora Jamesa Browna dostają misją od Boga... niesamowite, a muzyka... warto kupić (Cena 37,99 21,49)


Piosenkarka, jakich dziś nie ma... to były czasy, kiedy liczył się tylko i wyłącznie głos i muzyka a nie... głupota i budowanie wokół siebie otoczki kontrowersji... kto zna jej głos ten wie, kto nie, powinien obowiązkowo sięgnąć po jej krążek. (Cena 66,49 22,99)


 Geniusz... znów wracają wspomnienia z Blues Brothers. Sklep muzyczny i Ray. Jedyny niepowtarzalny... cóż więcej dodać... Geniusz. Cały czas przechodzą ciarki, kiedy jego się słucha. Na tej płycie mamy duety... z kim to już niespodzianka... (Cena 66,49 22,99)

 

 Kronos Quartet. Poznałem ich niedawno. Genialne interpretacje muzyki współczesnej (i nie tylko), które ustawiły ich w pozycji bodaj jednego z najlepszych kwartetów na świecie. Jak czytamy w opisie (http://merlin.pl/Nuevo_Kronos-Quartet/browse/product/4,313360.html)- "całkiem udana próba rozpisania meksykańskiego ducha na kwartet smyczkowy. Przy współpracy znakomitych miejscowych muzyków- m.in. Osvaldo Golijova- powstała intrygująca płyta, inspirowana, zarówno muzykę młodych meksykańskich kompozytorów, jak i ludową tradycję oraz dźwiękami rodem z ulic miasta Meksyku". Cóż. Kronos jest zdecydowanie zespołem, którego płytę mogę polecić "w ciemno"
(Cena 66,49 37,49)Dwie koprodukcje Claptona. Trzech genialnych muzyków. Marsalis, B.B. King i Clapton. Nazwiska mówią niejako same za siebie. Genialne bluesowe granie na najwyższym poziomie. Tym bardziej iż w cenie albumu z Marsalisem mamy nie tylko CD, ale i DVD. (Cena 67,49 40,99)                                                                  
 
(Cena 66,49 22,99) Na koniec dwa albumy Gidona Kremera i orkiestry Kremerata Baltica. Silencio- to utwory Parta i Martynova (być może mało znanego, ale znakomitego kompozytora, którego poznałem przy "okazji" zakupu płyty Kronos Quartet z jego kwartetami). Druga płyta, to wszystkie koncerty Mozarta na dwóch płytach CD. Kremer, to zdecydoanie skrzypek, którego warto znać...
                                         (Cena 66,49 34,49)                                                    

 
                                                (Cena 73,99 34,49)

Miko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz