3 lipca 2012

Korzystając z chwili wolnego...

Otóż, no właśnie... chwilę wolnego postanowiłem poświęcić na przedtawienie czterech niezwykłych artystów... cztery spojrzenia, na cztery światy okazują się bowiem dojrzałe, choć byc może specyficzne? Obojętnie, jak byśmy nie ujęli tego w słowa, są to spojrzenia wyjątkowe, i jedyne w swoim rodzaju....
Korzystając z uprzejmości Fundacji Potrafię Więcej, która udostępniła mi informacje dotyczące Autorów wystawy, postanowiłem podzielić się tymi informacjami.
"W tym roku, w ramach popołudniowych zajęć w świetlicy terapeutycznej „Spotkajmy się”, czworo naszych podopiecznych poznawało tajniki fotografii. Efektem ich pracy jest wystawa „Spojrzenia”. To cykl zdjęć pokazujących świat oczami młodych osób, którym na co dzień trudniej funkcjonować w otaczającej rzeczywistości. Fotografowanie pozwoliło im na odkrywanie świata w swój indywidualny, oryginalny sposób oraz przezwyciężenie lęku przed nieznanym. Młodzi ludzie pokonali bariery emocjonalne i fizyczne oraz znaleźli sposób na spędzanie wolnego czasu. Po wakacjach planujemy kontynuację warsztatów fotograficznych i włączenie do projektu kolejnych dzieci uczestniczących w spotkaniach świetlicowych. Liczymy, że powstaną równie ciekawe i piękne zdjęcia tym bardziej, że do ich wykonania posłużą profesjonalne aparaty użyczone nam na przez firmę Olympus Polska. Dzięki nim dzieciaki będą mogły dalej rozwijać swoją pasję fotografowania używając sprzętu wysokiej jakości i dostosowanego do ich potrzeb. Bardzo cieszymy się, że firma Olympus Polska doceniła nasze działania i udzieliła nam wsparcia.
Zdjęcia naszych młodych twórców będzie można podziwiać do końca wakacji w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury przy ul. B. Prusa 3."


wszelkie informacje pochodzą ze strony internetowej Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię więcej": http://www.wsparcie.org.pl/ yszenie na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię więcej"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz