22 kwietnia 2014

DUX brzmi w trzcinie po raz kolejny

Już niedługo firma fonograficzna DUX  zaprasza na kolejny koncert z cyklu "DUX BRZMI W TRZCINIE".
Tym razem będzie to promocja płyty duetu pianistów KASPRZAK-GODEAUX, którzy przyjadą specjalnie z Belgii. Płyta, wydana w 2010 r. zawiera kompozycje Schuberta, Brahmsa i Ravela na cztery ręce. Podczas koncertu wykonane zostaną także inne kompozycje, na fortepian solo - Chopina i Ravela.

Oboje pianiści  - urodzony w Waszyngtonie Bernard Godeaux i pochodząca z Warszawy Marzena Kasprzak - są laureatami Królewskiego Konserwatorium z Brukseli. Mają za sobą także studia w renomowanej Juilliard School, kursy mistrzowskie u znanych pianistów i nagrody na konkursach. Regularnie koncertują w krajach Beneluxu, w Polsce występowali kilkakrotnie na festiwalu Karola Szymanowskiego w Atmie. Grają także muzykę kameralną w innych składach, oraz występują jako soliści. Duet jest zapraszany do udziału w wielu renomowanych  międzynarodowych festiwalach muzycznych m. in latem w Salzburgu, Festiwal "Catalogne",Festiwal Ravela "Villa Arnaga" we Francji, "Musicorama" w Paryżu, oraz letnie festiwale w Luxemburgu i Niemczech. Duet Kasprzak-Godeaux, uczestniczy w propagowaniu  muzyki XXI wieku wykonując m.in. utwory kompozytorów belgijskich. Amerykański kompozytor Stanley Weiner zadedykował im suitę na cztery ręce.

Koncert w Skwerze odbędzie się 26. kwietnia 2014r. o godz. 19:00, ul. Krakowskie Przedmieście 60A. Wstęp wolny. Po koncercie możliwość zakupu płyt z autografem artystów w promocyjnej cenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz