23 marca 2012

Newsletter PWM

Newsletter PWM

nr 15 / marzec 2012 r.Szanowni Państwo,
marzec to dla wydawnictw muzycznych czas szczególny - w wielu krajach odbywają się konferencje, targi i sympozja, na których wydawcy z całego świata spotykają się, aby zaprezentować swoją ofertę i nowości wydawnicze. Polskie Wydawnictwo Muzyczne obecnie bierze udział aż w trzech przedsięwzięciach - w Targach Książki Dziecięcej w Bolonii, w konwencji nauczycieli pianistyki w Nowym Jorku, a także w jednych z największych targów muzycznych na świecie - targach Musikmesse we Frankfurcie. Tym samym nasza oferta, promująca rodzimych kompozytorów oraz polską kulturę, jest prezentowana na forum światowym. W tym roku chcemy w sposób szczególny zaprezentować twórczość Wojciecha Kilara z racji 80. urodzin kompozytora. Przypominamy tym samym dorobek jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców muzyki poważnej i filmowej.

W ramach targów i spotkań prezentujmy również zbiory utworów związanych z polskim folklorem, nawiązujących do stylistyki ludowej, które swojsko nazwaliśmy „Na polską nutę”. Wydane w dwóch zeszytach (1 i 2) utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego czy Stanisława Moniuszki stają się tym samym ambasadorami polskości za granicą.


Z pozdrowieniami,

Sylwia Religa
Polskie Wydawnictwo Muzyczne
 AKTUALNOŚCI I KONCERTY

- PWM na targach muzycznych Musikmesse we Frankfurcie

We Frankfurcie nad Menem odbywają się obecnie największe na świecie targi muzyczne Musikmesse. Stoisko PWM jest poświęcone przede wszystkim 80. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara więcej »
- Publikacje fortepianowe PWM w Nowym Jorku W dniach 24-28 marca w Nowym Jorku odbędzie się konwencja organizowana przez Music Teachers National Association. W konwencji będzie uczestniczyć PWM, gdzie zaprezentuje swoją ofertę pedagogiczną więcej »
- Spotkanie autorskie z Krzysztofem Meyerem 15 marca w Cafe Szafe w Krakowie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Meyerem, autorem książki „Mistrzowie i przyjaciele” więcej »
- Nowy utwór Wojciecha KilaraWojciech Kilar ukończył właśnie najnowszą kompozycję zatytułowaną „Sonety do Laury”. Utwór - skomponowany do słów Petrarki - składa się z czterech sonetów na baryton i fortepian więcej »
- Muzyka Witolda Szalonka na naszym kanale na YouTube
Na naszym kanale na YouTube można wysłuchać kilku utworów Witolda Szalonka, wykonanych w ramach koncertu "Witold Szalonek in memoriam" więcej »


POLECANE KSIĄŻKI

- Krzysztof Meyer, Mistrzowie i przyjaciele

Książka ta jest zapisem wspomnień Kompozytora o własnych losach, w które wpisały się wielkie nazwiska muzycznej sceny oraz wielkie wydarzenia historii więcej »
- Krzysztof Droba, Odczytywanie na nowo. Rozmowy z Mieczysławem Tomaszewskim
Zapis 20 godzin rozmów z Profesorem Mieczysławem Tomaszewskim, wybitnym muzykologiem i autorem licznych publikacji z obszaru teorii i historii muzyki XIX i XX wieku, w szczególności chopinologii, liryki romantycznej i muzyki więcej »
- Jerzy Marchwiński, Partnerstwo w muzyce
Książka jest zbiorem esejów, napisanych w oparciu o wieloletnie doświadczenie artystyczne i pedagogiczne Autora więcej »POLECANE MATERIAŁY ORKIESTROWE
- Jacek Domagała, Two Pieces for Strings (2010/2011)
Utwór, którego prawykonania dokona 27 marca 2012 r. w Poznaniu orkiestra Amadeus więcej
- Feliks Nowowiejski, Quo Vadis, oratorium (1903)
Najwybitniejsze oratorium w dorobku kompozytora, z librettem według powieści Henryka Sienkiewicza więcej »


POLECANE NUTY

- Aleksander Lasoń, V Kwartet smyczkowy "7,5"
Utwór łączy intensywność uczuć z doskonałością nowego rozumienia formy kwartetu więcej
- Grażyna Bacewicz, II koncert skrzypcowy
W koncercie dominuje surowa prostota, łagodzona niekiedy elementami lirycznymi więcej »- Witold Lutosławski, Wariacje na temat Paganiniego, opracowanie na dwa fortepiany i perkusję
"Wariacje..." są utworem prostym, bezpretensjonalnym i typowo wirtuozowskim; partię perkusji opracowała Marta Ptaszyńska więcej© by PWM Edition, 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz