26 września 2013

Październik w poznańskim Blue Note.

Październik- przyznaję szczerze- jest dla mnie z powodów, nieco osobistych, miesiącem szczególnym, dlatego cieszy, że zapowiada się dzięki kilku koncertom jako niezwykle ciekawy. Jak zwykle możemy wybierać w znanych i mniej znanych nazwiskach, z różnych stylistycznie nurtów… co może być samo w sobie niezwykle intrygującym doświadczeniem.

Zacznie się nastrojowo i melancholijnie za sprawą czterech w zasadzie projektów. 3 października wystąpi z programem złożonym z rosyjskich ballad i romansów Julia Vikman, będzie to zatem doskonała okazja, aby posłuchać utworów z repertuaru Anny German (znanych nam skądinąd albo z remasterownych i wznawianych oryginałów, albo z nieudolnych prób wykonawczych Joanny Moro) a także Bułata Okudżawy. 5 paździenika z kolei koncert wyjątkowy i szczególny, gdyż poświęcony pamięci Jarka Śmietany, który odszedł od nas 2 września, na scenie wystąpią Jego przyjaciele, z którymi wielokrotnie grywał i nagrywał niezliczone projekty muzyczne, m.in. Wojciech Karolak, Adam Czerwiński oraz Robert Majewski… Gordon Haskell z kolei postara się nas zaczarować w październikowy wieczór- dokładnie 10 października, zaś 11października projekt Mike’a Russella. Amerykański wokalista opisywany jest jako muzyczne połączenie Georga Bensona, Ala Mac Kaya oraz B. B. Kinga.

Ale też drugiej połowie miesiąca właściciele Blue Note’a postawili na znane nazwiska-niejako „z automatu”- gwarantujące najwyższy poziom muzyczny. 19 października przyjedzie austriacki gitarzysta opisywany jako mistrz gipsy jazzu Diknu Schneeberger. Agnieszka Hekirt E- Jazz Quartet i tworzony przez współpracującą z Bobbym McFerrinem wokalistkę projekt Stories to propozycja na 21 października. I październikowe dwa hity koncertowe zamykające koncertowy październik, czyli Buster Williams Quartet- w ramach cyklu Jazz Top w Blue Note- (25 października). Obok grającego na kontrabasie lidera wystąpią: Bruce Williams (saksofony), Eric Reed fortepian oraz Joey Baron na perkusji. Buster grywał z absolutnymi legendami jazzu, m.in. z: Artem Blakeyem, Milesem Davisem, Herbie Hancockiem, Branfordem Marsalisem, Wyntonem Marsalisem, Chick’iem Corea czy Sonny Rollinsem. Na koniec 30 października Yvone Sanches & Pedro Tagliani, czyli kobiecy, latynoski woka oscylujący w klimatach smooth jazzu i bossa novy.

Więcej informacji o koncertach i biletach na stronie klubu: http://www.bluenote.poznan.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz