25 marca 2014

DagaDana w Poznaniu

DAGADANA - polsko-ukraińsko-amerykański kwartet słynący z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną zagra w sobotę w Sali Wielkiej Teatru Nowego w Poznaniu. Tym razem grupa promuje swój najnowszy album, w którym sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety - Janusza Różewicza. Do współpracy zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Dee Alexander), który również pojawi się w Poznaniu.


"List do Ciebie" to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci" - podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej. Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat - Tadeusz Różewicz.

Dwa dni po koncercie w Poznaniu wylatuje do Chin, gdzie jako jedyny zespół z Polski zagra podczas Sound of the Xity- największych targów muzycznych w Azji. Poznańskiemu koncertowi towarzyszyć będzie akcja pisania i wysyłania listów. Każdy, kto przybędzie na koncert DAGADANA, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich. Zachęcamy zatem do pozostania z zespołem po koncercie i spędzenia dalszej części wieczoru we Foyer Teatru Nowego, gdzie zespół będzie również podpisywać swoje wydawnictwa.

Abum "List do Ciebie" ukazał się 15 lutego nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl. Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

Bilety dostępne w kasie Teatru Nowego oraz w sprzedaży internetowej bow@teatrnowy.pl i https://www.bilety24.pl

35 zł - bilet ulgowy
45 zł - bilet normalny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz