14 marca 2014

Koncert z cyklu Dux brzmi w trzcinie

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z serii DUX BRZMI W TRZCINIE. Tym razem w Skwerze na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się koncert promujący dwie płyty wydawnictwa DUX, których motywem głównym jest saksofon - Saxophone Varie i Saxophone Conversations.

Pierwsza z płyt jest nominowana do tegorocznej nagrody Fryderyk. Paweł Gusnar, znany, wybitny saksofonista postanowił ukazać na niej całe spektrum możliwości wyrazowych saksofonu. Zaprosił do współpracy młodych, wyróżniających się kompozytorów polskich i tak powstała płyta barwna, dokumentująca ciekawą współczesną literaturę na zespoły kameralne z udziałem saksofonu, niekiedy w zaskakujących - i doskonale brzmiących - składach, np. z organami, taśmą, klawesynem.  Płyta Saxophone Conversations to przekrój przez utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, zarówno na saksofon solo, jak i w duecie,  a nawet trio - Alicja Wołyńczyk i Dorota Samsel , czyli saksofonowe Ars Duo, zaprosiły do udziału w niej również Szymona Nidzworskiego.

Podczas koncertu usłyszymy wybrane utwory z obu płyt. W wykonaniu Pawła Gusnara i Alicji Wołyńczyk - saksofony, oraz towarzyszącym im na fortepianie Agnieszki Kopackiej-Aleksandrowicz i Julii Samojło zabrzmią utwory Karola Beffa'y, Alfreda Desenclosa, Paula  Hindemitha, Marii Pokrzywińskiej i Anny Huszczy.

Po koncercie możliwość zakupu płyt z autografem artystów w promocyjnej cenie.

Koncert odbędzie się w niedzielę 30.marca, o godzinie 19:00 w Skwerze na Krakowskim Przedmieściu 60A. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz