24 maja 2013

DUX brzmi w Trzcinie na Skwerze


Wydawnictwo DUX we współpracy z Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny 
zaprasza na koncert z cyklu

DUX brzmi w Trzcinie
na Skwerze

27 maja 2013 r. 
godz. 20:00
Obraz w treści 1

CRACOW DUO


Jan Kalinowski - wiolonczela
Marek Szlezer - fortepian

W programie:
F. Chopin – Sonata g-moll op.65
A. Tansman – Deux pieces
A. Tansman – Fantazja
A. Piazzolla – Le Grand Tango

Bilety: 20zł 
(do nabycia w Skwerze w dniu koncertu)

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert realizowany przez DUX we współpracy z Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny pod dźwięcznym tytułem "DUX brzmi w Trzcinie - na Skwerze". Tym razem zabrzmi muzyka Chopina, Tansmana i Piazzolli w wykonaniu znakomitego Cracow Duo.


Jan Kalinowski urodził się w 1982 roku w Krakowie. Z wyróżnieniem ukończył klasę wiolonczeli prof. Witold Hermana w tamtejszej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił na studiach w Paryżu, pod kierunkiem prof. Paula Juliena a następnie w Stuttgarcie na studiach podyplomowych u prof. Petera Bucka. Uczestniczył także w wielu kursach mistrzowskich, m.in. u profesorów: Davida Geringasa, Ivana Monighettiego i Arto Norasa.

Jest stypendystą fundacji polskich i zagranicznych, a także Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczył w licznych konkursach i festiwalach, otrzymując nagrody oraz pochlebne recenzje. Nagrywał dla radia i telewizji, m.in. koncerty wiolonczelowe Witolda Lutosławskiego (z Libańską Orkiestrą Narodową) i Marka Stachowskiego (z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej).

Obecnie koncentruje się na twórczości wiolonczelowej kompozytorów polskich – Chopina, Tansmana, Różyckiego, Stojowskiego i Pendereckiego. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w roku 2009 otrzymał tytuł doktora. Prowadził kursy w ramach wymiany międzyuczelnianej (m.in. w Bremie, Karlsruhe i Fermo). Ponadto nagrał dla wydawnictwa Dux komplet utworów na fortepian i wiolonczelę Aleksandra Tansmana.

Dodatkowe informacje: www.kalinowski.art.pl


Marek Szlezer urodził się w 1981 roku w Krakowie. Jest jednym z najczęściej koncertujących polskich pianistów młodego pokolenia. Jego karierę zainicjowało zdobycie w wieku lat 12 Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie. Kształcił się w École Normale de Musique w Paryżu, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Belgii pod kierunkiem m.in. prof. Ewy Bukojemskiej, Abdela Rahmana El Bacha, Dymitra Bashkirova oraz Marcelli Crudeli.

Jest stypendystą fundacji polskich i zagranicznych, a także Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Marek Szlezer jest laureatem wielu znaczących konkursów krajowych i międzynarodowych. Był wielokrotnie nagradzany za swoje interpretacje utworów Fryderyka Chopina (m.in. miał zaszczyt grać recital na oryginalnym fortepianie kompozytora). Koncertował w takich salach jak Palais des Beaux Arts, Salle Cortot, Wigmore Hall, czy Chapelle Cziffra. Występował z orkiestrami jak m.in.: English Chamber Orchestra i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Obecnie koncentruje się na twórczości fortepianowej kompozytorów polskich, tworzących na przełomie XIX i XX wieku. Pracuje w Krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie w 2009 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Odkrył twórczość fortepianową Jadwigi Sarneckiej, której kompozycje nagrał dla wydawnictwa płytowego Dux, a materiały nutowe opracował redakcyjnie dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz